Marouk na Firmy.cz

Marouk opět otevřel prodejnu. Zákazníky čeká překvapení

Více než měsíc visela na dveřích prodejny firmy Marouk cedulka „zavřeno“. Kvůli pandemii koronaviru. V pondělí 27. dubna se to ale změnilo. Brněnská firma podobně jako další provozovny, jimž to vláda umožnila, otevřela. A návštěvníky čeká překvapení.


Prodejna Marouk byla uzavřená od poloviny března, od té doby mohli zákazníci nakupovat pouze z pohodlí domova online na e-shopu KupŽidle.cz. Až na Cejl zavítají znovu, všimnou si zásadní změny.

Showroom, který patří s více než 200 vzorky k největším v Brně, dostal novou podobu. „Rozhodli jsme, že čas, kdy je zavřeno, využijeme k přeorganizování naší vzorkovny. Věřím, že zákazníci zareagují pozitivně,“ podotkla jednatelka Marouku Zuzana Pavelková.

A čeho se změny týkají? Zatímco dříve byla vzorkovna rozdělená na zóny dle sortimentu, dnes většinu plochy zabírají kancelářské ergonomické židle. I proto se mimo jiné změnil slogan firmy na vývěsním štítu hlavní prodejny na „Vybavíme vaši kancelář“, další důvod byl fakt, že Marouk se více orientuje na kompletní vybavení kanceláří včetně nábytku od návrhů až po realizaci.

„Zároveň prezentované zboží dostalo jakýsi logický řád. Díky tomu bude mimo jiné zkoušení vzorků pro zákazníky pohodlnější,“ dodala Pavelková s tím, že se dále snaží rozšířit nabídku o ergonomické doplňky a nábytek pro kanceláře a firmy. „Ale neznamená to, že bychom rezignovali na ostatní sortiment, například jídelní židle, dětské židle a podobně. Stále je u nás lidé najdou.“

Marouk poslední týdny využil i k doplnění skladových zásob. Týká se to nejen kancelářských židlí, ale i zahradního nábytku. „Sezona zahradního nábytku je v plném proudu, takže jsme na to adekvátně zareagovali. Nejoblíbenější modely zahradních židlí a stolů jsme tak naskladnili ve větším množství,“ vysvětlil vedoucí prodejny Marouk Tomáš Lanč.

V prodejně platí hygienická opatření. „Kolegové samozřejmě nosí ochranu obličeje, pro zákazníky jsou pak připravené jednorázové papírové ubrousky a dezinfekce,“ dodal Lanč.

Současně s hlavní prodejnou se otevřela i sousední pobočka KupŽidle.cz (30 metrů napravo od showroomu), která slouží jako výdejna e-shopu i sklad. V ní si lze vyzkoušet některé populární produkty z e-shopu, které svým charakterem nezapadají do koncepce první pobočky. Jde například o relaxační nebo televizní křesla či herní židle.