Marouk na Firmy.cz

Marouk podpořil vznik knihy

Marouk, to jsou židle a kancelářský nábytek. Nově platí i spojení Marouk rovná se dobrá kniha. Brněnská firma podpořila vznik novinky lektora etikety Daniela Šmída s názvem Etiketa domácí. A jak je z titulu patrné, nabízí recept, co a jak dělat pro to, aby naše vztahy s blízkými byly co nejlepší.

„Když byla možnost podpořit vznik této knihy, neváhala jsem. Chování doma je propojením s naším prodejem jídelních židlí a vybavení domácností, protože u jídelního stolu se doma často rodina setkává. A toto je průsečík naší společnosti a této knihy,“ vysvětlila jednatelka společnosti Marouk Zuzana Pavelková. 

Podle Šmída se etiketa nenachází jen v naleštěných sálech divadel, v kancelářích a při společenských událostech. „Etiketa s námi žije doma. Ať chcete mít lepší vztahy s partnery, cítit se lépe s vašimi dětmi nebo změnit způsob komunikace doma, tato kniha vám s tím pomůže,“ říká její autor. 

​​​​​​​Daniel Šmíd patří k respektovaným lektorům společenského chování. Kromě lekcí etikety a psaní odborných publikací podporuje ve firmách zvýšení firemní kultury (komunikace, dress code atp.). Přednáší nejen v Česku, ale i na Slovensku či Rakousku.  „Už před lety jsem u Daniela absolvovala kurz a byla jsem překvapená, co všechno nevíme a vědět bychom měli. Vážím si ho za to, že co říká, to také sám činí. Je ztělesněná elegance, má šarm a styl,“ pochválila odborníka na etiketu jednatelka společnosti Marouk.

Etika domácí je v pořadí třetí Šmídova kniha. V minulosti mu vyšly tituly Smart Casual (kniha o oblékání mužů) a Planeta ETK-017 (jak přenést na děti vhodné a méně vhodné chování).