Marouk na Firmy.cz

Marouk roste. Nová pobočka, větší sklady a výdejna e-shopu

Když se řekne židle na Cejlu, většina Brňanů bez velkého váhání zmíní Marouk. Tohle spojení platí už léta. Jedno podstatné se ale změnilo: firma se zeleným „m“ v logu se rozrůstá. V pondělí 2. března otevřela další pobočku. A to hned vedle stávajícího showroomu.

Marouk je na trhu židlí a kancelářského nábytku jedenáctým rokem. Nastal tak čas na velký krok – otevřít nové prostory. „Hned po otevření jsme byli trochu nervózní, jak to zvládneme. Ale zatím to vypadá, že půjde vše hladce a dle přepokladů,“ poznamenala jednatelka společnosti Zuzana Pavelková.

Novou pobočku Marouku najdou zákazníci 30 metrů od stávající prodejny naproti cestovní kanceláře Victoria. Uvnitř si můžou nejen pár produktů vyzkouše​​​​​​​t, ale také si zboží vyzvednout. Prostory slouží i jako výdejna hlavní prodejny a internetového obchodu Kupžidle.cz.

Důvod pro vybudování dalších prostor byl jednoduchý. Zakázek je čím dál více. „Rosteme. Dospěli jsme zkrátka do bodu, kdy jsou pro nás nové prostory naprosto nezbytné. Pobočku jsme museli otevřít, abychom pokryli všechny zakázky,“ dodala Pavelková.

Součástí nové pobočky je i sklad. „Obrovská výhoda je to, že za novou prodejnou jsou opravdu velké skladovací prostory. Dosud jsme využívali sklady v areálu Polymeru, které jsou už nedostatečné a relativně těžko dostupné,“ upozornila jednatelka Marouku.

Zákazníky tak čeká komfortnější nakupování. Zatímco dříve museli poté, co si vybrali zboží, ujít ke skladu zhruba 300 metrů, teď to je asi desetinová vzdálenost. “Pro zákazníky to je určitě velké plus. Ne každému je příjemné jít si pro zboží takovou vzdálenost,“ všiml si vedoucí prodejny Marouk Tomáš Lanč.

Od nových prostor si slibuje i rychlejší odbavení zákazníků. „Hlavně ve vánoční sezonu jsme občas měli problémy věnovat se dostatečně všem zákazníkům. To se teď díky nové pobočce, kde je další vyškolený personál, změní,“ míní Lanč.

Nová pobočka Marouku potěší i ty, kteří nakupují výhradně online. Najdou v ní k vyzkoušení některé populární produkty z e-shopu KupŽidle.cz, které svým charakterem nezapadají do koncepce prvního showroomu (vybavení kanceláří a firemní klientela). Jde například o relaxační nebo televizní křesla či herní židle. Toto zboží je na skladě ve větším množství a k okamžitému odběru.