Marouk na Firmy.cz

U optika jako v hotelu aneb Jak Marouk vtiskl interiéru jedinečný styl

Kdo vstoupí, může mít pocit, že stojí ve foyer moderního a luxusního hotelu. Vše je tady jako z alabastru. Samozřejmostí je klimatizace, káva, čaj dle přání nebo dětský koutek pro nejmenší. Vkusné sedací zóny s polstrovaným nábytkem pak přímo vybízí k tomu, aby se člověk usadil a nechal se unášet myšlenkami.

Jenže hotel to není. Tady se návštěvník ocitne v oční optice. A rovnou té největší v republice, která má sídlo v Brně-Žabovřeskách v budově Platinium. Na 230 metrech čtverečních je tady o příchozí dokonale postaráno.

"Na tohle místo jsem obzvlášť hrdý," říká Aleš Žejdl, majitel optiky. Právě jeho jméno podnik, kde vám vyberou brýle na míru, nese. Zákazník se tady cítí jako doma. Vlastně možná ještě lépe. "Díky prostředí, které tady máme, je případné čekání pro návštěvníky velmi příjemné. Někdy mám pocit, že některým se ani nechce domů," dodává s úsměvem Žejdl.

Úkol? Všechno znovu

Jak se mu povedlo vytvořit tak útulné prostředí? Často říká, že na zařizování interiéru má zkrátka vkus. Ale bez specialistů z oboru by to stejně nešlo. 
Na pomoc si přizval odborníky z firmy Marouk, která patří v jihomoravské metropoli k předním dodavatelům židlí a kancelářského nábytku. Na trhu se úspěšně pohybuje od roku 2009, tedy rovných deset let.

Úkol pro Marouk? Kompletní redesign prostoru tak, aby byl jedinečný a zároveň funkční. Povedlo se. Stylový sedací nábytek, bobky na sezení, dřevěné židle či moderní kancelářské židle do zázemí vtiskly interiéru jedinečný styl. 

Rozpočet dodavatel nejen dodržel, ale zároveň přišel s plánem na úsporu. „Když věci fungují, nevidím důvod je vyměňovat za nové,“ říká majitelka Marouku Zuzana Pavelková, která se rozhodla některé kusy nábytky restaurovat. „Šlo především o židle, které jsme přečalounili. Čalounění je totiž jedna z cest, jak dát nábytku nový život.“

Zákazníci se rádi vrací

Jak se ukázalo, obchodní plocha nemusí být nutně tuctová a studená, jako byste zavítali do supermarketu. Z prostor optiky v budově Platinium vyzařuje díky masivního nábytku a jeho logickému rozčlenění klid a harmonie. „Zákazníci se k nám rádi vrací. Myslím, že nemalý vliv na to má i to, jak se u nás cítí,“ uzavírá Žejdl, který vlastní další čtyři pobočky. Tři v Brně a jednu v Hodoníně. I tam se návštěvníci můžou posadit do židlí a křesel od Marouku. 

Totéž platí u desítky dalších společností, restaurací či institucí, kam Marouk za posledních deset let, co existuje, dodával židle a kancelářský nábytek. Namátkou třeba pro populární Bar, který neexistuje, softwarovou firmu Clever Maps nebo jídelnu Šindelář a syn.